PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31416}

Amelia

Le fabuleux destin d'Amélie Poulain
7,5 266 862
oceny
7,5 10 1 266862
7,5 39
ocen krytyków
Amelia
powrót do forum filmu Amelia

Świetny film!

ocenił(a) film na 9

Znakomita komedia romantyczna z doskonałym baśniowym klimatem. Wreszcie jakiś znany film który mnie nie rozczarował. Audrey Tautou pokazała w tym filmie wielką klasę. Masa humoru i dużo wzruszeń - wszystko czego wymagam od dobrego filmu.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10

Mnie się podobał bardzo, a zupełnie nie rozumiem skąd u ciebie tyle sarkazmu oraz wulgaryzmu i pogardy? Po co?!

ocenił(a) film na 10
joannagabixd

Uszanuj proszę, zdanie innych, którym prawdopodobnie podobał się film i dali ocenę wyższą niż 5, w przeciwieństwie do ciebie.

użytkownik usunięty
joannagabixd

Jeżeli nie miałaś wcześniej do czynienia ze słitgosią, to proszę nie pisz takich rzeczy xD

ocenił(a) film na 10

No nie miałam, ale nazwa użytkownika już powala kretynizmem. Z resztą nie będę się wypowiadała. ;p

użytkownik usunięty
joannagabixd

Co do powyższych- jak najbardziej szanuję zdanie innych, ale jak we wszystkim- są wyjątki- a takim właśnie wyjątkiem jest słitgosia i paru innych delikwentów ( nie przytaczam nazw :)). Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10

A ja nie styknęłam sie, że tak to nazwę z nikim tutaj, więc powiedzieć nic nie mogę na temat osobowości tych oto użytkowników. Również pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10

Ajajaj! Zwracam honor ;pp widzę, że słitgosia ma 13 lat i stara się komentarzami `wyglądać` na dojrzałą... Ale nie znam osobiście i nigdy nie miałam z nią styczności ;D

użytkownik usunięty
joannagabixd

Ja też nie znam osobiście xD Nie miałaś z nią styczności? więc uznaj się za szczęściarę ;)

użytkownik usunięty

A, i dzięki za zaproszenie ;)

ocenił(a) film na 10

Pójdę więc za radą i stwierdzę w duchu, iż szczęście mnie spotkało niemałe ; )) A nie ma zupełnie za co. PS. Dobrej muzyki nawet słuchasz... gatunkowo oczywiście, ponieważ w spis kilku twoich ulubionych zespołów zbytnio się nie wczytywałam, ale myślę, że to i tak nic by nie dało, bowiem raczej ich nie znam.

użytkownik usunięty
joannagabixd

Muzyka tak? xD Ja twojej ulubionej muzyki też raczej nie znam, dlatego, że z metalem i gotykiem nie jestem raczej na bieżąco xD. Natomiast to co wielbię to irlandzki folk-rock ( a raczej irlandzki folk-punk - muszę zmienić na profilu :)), jak również punk rock, z którego po części ( tej mniejszej :)) właśnie folk-rock się wywodzi :)

ocenił(a) film na 10

Załapałam ;p no ja raczej wolę metal i gotyk. Jeśli folk to w wydaniu folk-metalu skandynawskiego (tutaj wolę folk-metal fiński jak np. Finntroll ;p) albo folk bez `rock` albo `metal` na końcu to nawet polski folk z Podhala da się znieść, gdyby dodać tam trochę gitar i perkusji ;p

użytkownik usunięty
joannagabixd

Słyszałem kiedyś folk metal ale nie skandynawski tylko szkocki- fajnie grali xD A tak przy okazji- to forum "Amelii" a my tu o folku i metalu dyskutujemy :D

ocenił(a) film na 10

Wiem. Ale ciii.... ;p Jak masz inny plan na podobną dyskusję bez spamu przy dyskusji od `Amelii` to poproszę o niego ; )))

użytkownik usunięty
joannagabixd

Nie mam ;)

ocenił(a) film na 10

No właśnie. Ja, światła... lub też `światła` codziennie, nie mam dziś planu ; ) Spam jest więc przyszłością tej konwersacji, chyba, że zamierzasz ją jak najprędzej zakończyć? : ))

użytkownik usunięty
joannagabixd

Zakończyć? hmm...sam nie wiem- no bo o czym tu dłużej pisać w tym temacie? xD

ocenił(a) film na 10

W tym? Już o niczym. Można jeszcze tylko zjechać słitgosie za nieodpisywanie Tobie z powodu braku argumentów. :D *szyderczy śmiech*.

użytkownik usunięty
joannagabixd

Słitgosia prawie nigdy nie odpisuje- żadna nowość :D Czasem tak się zastanawiam, co też ona porabia na tym filmwebie, bo nie odpisuje a filmy ocenia raczej okazjonalnie :) Co jest dziwne, bo loguje się dobre kilka ( o ile nie kilkadziesiąt ) razy na dzień xD

ocenił(a) film na 10

Jak już mówiłam, nie obcowałam nigdy ze słitgosią, nawet na filmwebie, więc nie miałam jeszcze okazji sprawdzić czy nie odpisuje nikomu ;p Hahahaha! A to dobre! :DDDDDD Logować się kilka... dziesiąt razy DZIENNIE i nie odpisywać nikomu... wiesz. Może ona doucza się czytając jakieś światłe recenzje albo komentarze ;p

użytkownik usunięty
joannagabixd

Może :) A ciężko ją zapytać o to, bo bardzo zgrabnie stara się mnie unikać xD

ocenił(a) film na 10

Haha ;D Ciekawam dlaczego? Przecież częstujesz dziewczynkę tak miłymi, radosnymi i przesyconymi szczerością komentarzami. Odpowiednimi do sytuacji zresztą ;pp

użytkownik usunięty
joannagabixd

Cóż ja poradzę na to, że jestem okropnie szczery? :)

ocenił(a) film na 10

Nic, nie rób nic. To podobnież bardzo pozytywna cecha, choć niektórzy czasami mylą szczerość z chamstwem, ty widać zgrabnie połączyłeś jedno z drugim i wyszedł inteligentny, szczery, a dla osoby trzeciej - takiej jak ja - zabawny komentarz ;D Brawo! : ))

użytkownik usunięty
joannagabixd

A dziękować, dziękować xD

użytkownik usunięty

Tak poza tym- zmieniam ocenę na 5, no bo słaby film na 3 to raczej nie jest xD

ocenił(a) film na 10

Ojej! : )) Jaka zmiana, a jakże mi miło z tego powodu, bo wiesz, to jednak mój ukochany film ;p

ocenił(a) film na 10

A proszę, proszę ;p Zdanie swe wyraziłam, szczęśliwam. ;D

użytkownik usunięty
joannagabixd

No i wszyscy szczęśliwi ;)

ocenił(a) film na 10

Oooo, mądrze prawisz ;p Aleeee to oznacza koniec konwersacji ; )) ;x

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 10

ALE NIE MUSI! *wkurzony głos* : ))))

użytkownik usunięty
joannagabixd

Jak chcesz- zerknij na "Galerianki" ;)

ocenił(a) film na 10

Zechciałam ;p

użytkownik usunięty
joannagabixd

Widzę ;)

Lubie dobre romanse. Pozdro.

użytkownik usunięty
Owcp

Taaaaak? A ja lubię placki ;p http://www.youtube.com/watch?v=FlQ_NZSeTeI&NR=1

joannagabixd

Dzieki juz jadlem! ;p

Siema! Ja też miałem już wcześniej do czynienia z sweet gosią i też jej szczerze nienawidzę, ale masz rację trzeba jej podziękować za filmy, które ocenia 1/10 bo to istne arcydzieła!!! Nie będę ich wypisywał bo to zajęłoby całą noc! No i oczywiście trzeba jej podziękować za filmy, które powinniśmy omijać szerokim łukiem, są to filmy ocenione 10/10.

PS. pozdrowienia dla irishfolkfan i joannagabixd

ocenił(a) film na 10
Sweet_Gosia

Co do twojej `mowy`, słitgosiu, to nie widzę w filmie zbyt wiele z komedii romantycznej. Szczególnie KOMEDII.

ocenił(a) film na 10
joannagabixd

Całokształt filmu jest naprawdę dobrą komedią romantyczną - być może nie tak typową jak większość, które są zaliczane do tego gatunku, ale jednak jest. A elementów komediowych jest naprawdę sporo, ale to chyba zależy co kogo śmieszy i kto ma jakie poczucie humoru, ja np. wole tego typu filmy i lepiej się na nich bawię, niż na amerykańskich komediach.

kaka_rybka

10/10, według mnie film rewelacyjny, tylko TRZEBA GO ROZUMIEĆ ! Klimat przyjemny, typowy jak w francuskich komediach. Polecam jak najbardziej.

fallen.

dlaczego nie można edytować postu. -.-. chciałam jeszcze dodać, że humor rzeczywiście niczego sobie. ;)

ocenił(a) film na 9
Sweet_Gosia

Film dobry, ciekawa fabułka i ładna muzyczka i przesłanie całkiem, całkiem przy odpowiedniej interpretacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones