PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493298}
7,4 30
ocen
7,4 10 1 30
Tabarly
powrót do forum filmu Tabarly

Gdzie możne obejrzeć ten film ?

a_jakubas

O czym jest ten film?
Nie wiem nic, prócz tego, że muzykę skomponował utalentowany Yann Tiersen.
Słucham soundtracku z filmu, ale nie wiem o czym ten film mówi, co porusza.

schizy_markizy

Z informacji jakie można odnaleźć w internecie wiadomo, że Eric Tabarly był żeglarzem. Chociaż to określenie, to może nawet za mało. Tabarly był swego rodzaju sportowcem-amatorem, który rozsławił żeglarstwo na skalę międzynarodową (a już na pewno był to ktoś wyjątkowy dla francuzów, ktoś w rodzaju Jerzego Kukuczki dla Polaków). Projektował jachty, ścigał się w żeglarskich wyścigach, w których często wygrywał.
Bardzo lubię słuchać muzykę do tego filmu (choć niestety nie widziałem go jeszcze) bo jest jak dla mnie naprawdę wyjątkowym soundtrackiem (zdecydowanie najlepsze dzieło Tiersena!). Jego wyjątkowość rodzi się chyba z takiej nuty sentymentalizmu i katastrofizmu (tj. z poczucia końcowej porażki, ponieważ Tabarly zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach na morzu podczas jednego ze swoich żeglarskich rejsów), które razem wzięte tworzą niezwykle wzniosły nastrój. Przy tych dźwiękach spokojnie można byłoby sobie popłakać, bo zarówno są piękne jak i wzruszające.

srick.pl

Przepiękny soundtrack.. Polska premiera filmu odbyła się 22.04. w kinie Neptun w Gdańsku. Jeżeli ktoś ma wiedzę, gdzie można będzie jeszcze obejrzeć film to proszę o informację.

Mari_filmaniak

Mozna go zakupic w wydawnictwie gdanskim...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones