Yann TiersenI

Guillaume Yann Tiersen

8,8
675 ocen muzyki
powrót do forum osoby Yann Tiersen

Zapewne jego wysokie miejsce w rankingu jest spowodowane tym, że rzesza młodziaków napalonych na jego muzyką do Amelii nabiła mu średnią wystawiając dziesiątki. Niemniej najśmieszniejsze jest to, że ten facet wyprzedza takich geniuszy jak John Barry, Michael Kamen czy Jerry Goldsmith, szkoda słów.

jest genialny, stąd takie wysokie noty. jego muzyka jest niezwykła. i sądzę, że to niedojrzałe i niegrzeczne oceniać ludzi przez pryzmat ich gustu.

użytkownik usunięty
mymlak

To prawda że jest to kwestia gustu, ja tam nie oceniam nikogo przez pryzmat gustu tylko widzę jego miejsce w rankingu i średnią którą prawdopodobnie zawdzięcza głównie jeżeli nie tylko muzyką do Amelii, trzej powyżsi więcej stworzyli, lepiej tworzyli, do bardziej wymagających słuchaczy tworzyli, wpisali się lepiej do historii muzyki filmowej, po prostu są lepsi, i nie jest to tylko moja opinia, ale też fakty, to nie jest jakaś złośliwość z mojej strony, mimo wszystko Barry, Kamen i Goldsmith mają aż za bardzo tak zatrważająco niskie średnie i pozycje w rankingu.

masz rację, jego wysoka ocena jest pewnie spowodowana tym, że zakochane w Amelii małolaty nabijają dziesiątki. dla mnie te całe rankingi są w ogóle z dupy wzięte, często na wysokich pozycjach stoją filmy, które są przepełnione tępym poczuciem humoru czy płytką tragedią. co jednak nie zmienia faktu, że soundtrack jest z Amelii jest przecudowny, mam płytę i polecam. a kompozytorów których wymieniłeś oczywiście muszę posłuchać z najbliższym czasie :)

użytkownik usunięty
rockie

Muzykę z Amelii znam, i wg mnie jest co najwyżej dobra, a muzykę tych trzech facetów szczerze polecam bo jest co wybierać w ich dorobku :)

Soundtrack do Goodbye Lenin wręcz genialny! A jeżeli chodzi o Amelie.. No nie powiem, żeby film mnie oczarował.. Jednakże muzyka była magiczna... Może i się narażę.. Ale twierdzę, że jego muzyka uratowała ten film..

Liczy się dobra muzyka a nie jakiś tam ranking.

Ojj nie bądź surowy. Ja uważam, że należy doceniać ludzi z potencjałem i talentem, nawet jeśli mają mały dorobek. Jego muzyka do Amelii i Good bye Lenin! była rewelacyjna! Zresztą długo pracował na tę ocenę, bowiem śledzę na bieżąco jego pozycję w rankingu i wierz mi, że po Amelii nie był w pierwszej dziesiątce, ani nawet w pierwszej pięćdziesiątce ;). Ta ocena skoczyła tak wysoko niedawno, a zobacz ile już czasu upłynęło od premiery Amelii. Poza tym nie obrażaj widzów Amelii, nie tylko małolaty doceniają ten film i muzykę Yanna ;>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones