PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011147}

Jimmy Savile: Brytyjski horror

Jimmy Savile: A British Horror Story
6,5 1 973
oceny
6,5 10 1 1973
6,5 6
ocen krytyków
Jimmy Savile: Brytyjski horror
powrót do forum serialu Jimmy Savile: Brytyjski horror

Środek ciężkości

ocenił(a) serial na 8

Materiały o podobnej tematyce często poświęcają wiele miejsca rozważaniu, dlaczego sprawca zrobił, co zrobił, grzebią w jego przeszłości, dzieciństwie i szukają "powodów". Tym razem twórców interesuje to, jak udało mu się ujść z tym na sucho, co w społeczeństwie i w systemie zawiodło tak bardzo, że mimo wieloletnich pogłosek, mimo wskazówek, które padały nawet z jego własnych ust, mimo że tylu ludzi podejrzewało czy nawet wiedziało, on nigdy nie odpowiedział za swoje zbrodnie. Dla mnie podtytuł mógłby brzmieć "Jak chronimy drapieżników seksualnych", bo jeśli komuś się roi, że dotyczy to tylko tej jednej sprawy, zamierzchłych czasów czy jedynie innych państw lub kultur, to mocno się rozczaruje, gdy już wyjdzie ze swojej cukierkowej krainy fantazji.

Świetnie zrealizowany, robi ogromne wrażenie i wciąga jak dreszczowiec.

ocenił(a) serial na 7
bones1995

Dokument szokuje, ale od innej strony niż się spodziewałam. Oczekiwałam akcentu na ofiarach, a otrzymałam właśnie to, o czym piszesz: wizję systemu ochrony celebrytów. Z tym drapieżnikiem seksualnym nie mogę się zgodzić - to przestępca torturujący ofiary.  Ogólnie film pozostawia z nieprzyjemnym odczuciem wynikającym z bezkarności sprawcy, z tego, że wymknął się sprawiedliwości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones